Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Volali sme do Varsavy, cena bola ako za miestny hovor tak sme volali normalne z telefonu ale asi to pojde aj cez nejaku aplikaciu... zodvihli hned a islo to prekvapujuco rychlo... najprv sme chceli tu Vieden, tak ju tam naklikala ale to jej nepreslo, povedala nieco take, ze to je ina zona alebo co... Prahu sme neskusali tu mame daleko... druhu moznost po Viedni sme mali vybranu Budapest a ta isla.....

0 Citovat

Měli jsme letět z Katowic do Cancunu 10/3/23. Nepřišel email nic, chtěl sem se podívat jak je obsazený let, koukám každý den.. a dnes večer tohle. Zkusil sem Vídeň, na stejný termín doplatek 75.000,- CZK. Prahu mi to nabídlo zdarma, hmed jsem potvrdil v aplikaci. A přišlo už i potvrzení na mail. Jediné co tak výběr sedadel do istanbulu za poplatek… IST-Cancun zdarma

0 Citovat

Taky se mi neobtěžovali poslat mail o zrušení a dozvěděl jsem se o tom až tady. //edit přišel dnes po půlnoci.

Zkoušel jsem změnit Katowice - Doha jen ze srandy na webu na Praha - Taškent (vydělal bych na tom 10000 a ještě krásné posunování termínu mínus 7 a plus 30), jiná města blízko Dohy jsem nezkoušel, všude jsem tam už byl a podruhé na stejná místa nechci (Kuwait/Omán/Bahrain, KSA ani SAE bych za ty prachy nechtěl, byl by to downgrade, když to lítá Wizz za pár babek).

Byl by bizar, kdyby ten Taškent prošel, samozřejmě zamítnuto, tak na webu změněno na Praha - Doha,  ani nebylo třeba nikam volat.

0 Citovat

Jak se k tomuhle staví Turkish skrze kompenzace? Je na to vůbec nárok pokud nabídnou přebookování a člověk to udělá? 

0 Citovat

Pokud k tomu zruseni dojde vic, nez 14 pred odletem, tak zadne kompenzace nejsou.

Pokud jsme v ramci poslednich 14 dnu, tak pokud nabidnou prebookovani a ty dorazis do puvodni destinace v ramci omezeneho casoveho limitu, tak kompenzace take neni.

Smernice ale explicitne neresi pripady, kdy dobrovolne misto zruseni letenky  dorazis do jineho mista, nez bylo na puvodni letence a tento pripad je trosku v sede zone.

0 Citovat

Tak mě to zrušili mailem včera odpoledne, 4 dny před odletem. Měl jsem letět 4.3. přes Istanbul do Cancunu. Volal jsem do Polska (servis je pouze anglicky) a přebookoval na odlet z Prahy, A to jsem to kupoval asi o 2k dráž, než to bylo z Prahy, protože to mám do Katovic něco přes hodinu autem :-( Chtěli mi to dát s přeletem do Varšavy, to jsem odmítnul a požádal o tu Prahu. Ještě byla možnost z Vídně, mám to zhruba stejně daleko jako do Prahy, ale tam to letí dříve a čundroval bych 8h v Istanbulu v noci.

0 Citovat

Zřejmě bys v noci nikde nečundroval, ale TK by nabídl noc v hotelu, protože do CUN to asi letí jen jednou denně nebo párkrát za týden.

0 Citovat

TK zpřísnil podmínky: Economy Class passengers having a connection time of 12 hours or longer and Business Class passengers having a connection time of 9 hours or longer can benefit from hotel service free of charge in case a transit flight with a shorter connection time is not provided for the related travel.

0 Citovat

Nárok na hotel je při mezipřistání delším jak 20 hodin. Já bych měl přestup asi 8 hodin. Z Prahy to letí až večer v 19h, tak tam je ten přestup jen 2h35m. Z Istanbulu poletím stejným letem, jako jsem měl letět při přískoku z Katowic.

0 Citovat

Dobře, tak ani hotel by se už nechytal. Snad bude 2:35 na přestup dost. Taky jsme měli podobný čas na přestup, ale let z Milána do Istanbulu nakonec přes hodinu zpožděn, tak jsme nakonec celkem sprintovali k odletové bráně.

Ať to hladce výjde!

0 Citovat

Já už v Istanbulu sprintoval několikrát :-) Oni ale vždy raději počkají na všechny přípoje, než řešit pozdější dopravu + kompenzace půlce letadla. Jednou do BKK na nás čekali asi 2 hodiny, když jsme měli zpoždění z Vídně.

0 Citovat

Tak start linky TA z Katowic do Istanbulu zatím odložen na 1.5.2023, tak uvidíme jak to finálně dopadne.

Ve zkratce jde o to, že začátkem roku se ozval úřadu pro civilní letectví i PLL LOT, že by taky chtěl létat linku KTW-IST a teď se čeká jak se LOT a TA dohodnou ...

Podle informací od PLL LOT ze dne 28. února 2023 jsou jednání mezi centrálou PLL LOT a centrálou Turkish Airlines v Istanbulu v konečné fázi.

„Až po obdržení informace o konečné dohodě o přepravních plánech obou dopravců bude možné rozhodnout o schválení letového řádu Turkish Airlines na letní sezónu pro lety z a do Polska,“ informoval CAA.

https://www.wkatowicach.eu/infor...d/idn:3159

0 Citovat

No, asi to zatím nedopadne nijak dobře pro TK, protože já mám letenky na říjen a před pár dny mi je zrušili, lítá LOT. Poslali info, že mi to změnili na Krakow, což mi nesedí, hlavně proto, že mi odlet posunuli o dva dny, takže jsem si dnes sama přes manage booking provedla změnu na Prahu. Mám to cca ve stejné časy a v přesný termín. Mínus je, že se musím štrachat až do Prahy (ještě, že Leo jezdí za 99 - 180 Kč) a že mi zrušili seating zdarma. Plus je, že při přebookování mi naskočilo 3x tolik mil, protože to už nemám objednané v té promo akci.

0 Citovat

Mi taky zrušili v srpnu KTW-IST, jako součást cesty do Tokia. Přehodili na KRK, ale v jiné dny. Ale mělo by to jít přehodit i na LOT, který lítá v mé původní dny. Do PRG se mi fakt nechce. To už raději přidám  i přestup ve Varšavě…

0 Citovat

No, mi se taky do Prahy nechce, ale potřebuji letět v dané dny, takže Krakow nešel, takže zůstaly jen ty Katowice s LOT přes WAW, ale to znamená samá negativa:

- jeden let navíc, takže riziko zpoždění navíc

- spousta času v háji, let cca 1 hod plus přestup 4 hod (to můžu jet do Prahy)

- problém se zavazadly, i TK upozorňuje, že u LOT jsou zavazadla jinak, takže se musí doplácet jsou v ceně jen příruční

Takže vyhrála Praha.

0 Citovat

Na mojí rezervaci už taky došlo. Měl jsem KTW - MCT. Online přes web změněno na PRG-MCT a SLL - PRG. Turkish mají u mě velké plus, že jsem nemusel nikam volat a vše jsem si mohl vyřešit online, včetně výberu časů odletů.

0 Citovat

Přesně tak, taky jsem byla ráda, že to šlo v pohodě bez volání, jen na pár kliknutí a hotovo. Aspoň, že máme více mílí, když už musíme do Prahy.

0 Citovat

Zdravím, taky řeším změnu Katowice za Prahu. Mám koupeno na listopad MRU, bohužel přes Pelikána. Nicméně když najedu do své rezervace přímo na stránkách TK, tak mi to nabízí změnu. Prosím o radu. Můžu si změnu udělat přímo v rezervačním systému TK, nebo musím přes Pelikána? Vím, že už tu bylo stokrát psáno, že raději kupovat přímo u leteckých společností, ale chybama se člověk učí. Díky za info. Aleš

0 Citovat

Zkus přes Turkish na webu, buď to půjde nebo ne.

0 Citovat

Přesně tak, pokud Vás to pustí, tak udělejte změnu přímo na TK, držím palce.

0 Citovat

Taky uvažuju o změně na PRG-MCT a SLL - PRG, ale zatím jsem nenašel žádnou půjčovnu s rozumným OW fee. Jak to máš vymyšlený ty? Díky 

Sykous napsal(a):

Na mojí rezervaci už taky došlo. Měl jsem KTW - MCT. Online přes web změněno na PRG-MCT a SLL - PRG. Turkish mají u mě velké plus, že jsem nemusel nikam volat a vše jsem si mohl vyřešit online, včetně výberu časů odletů.

0 Citovat

Tak jsem dopadl tak nějak napůl... nechalo mě to změnit odlet na PRG-MCT, ale na změnu zpátečního letu mě to nepustilo, takže zpět mám stále MCT-KRK. 

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Taky uvažuju o změně na PRG-MCT a SLL - PRG, ale zatím jsem nenašel žádnou půjčovnu s rozumným OW fee. Jak to máš vymyšlený ty? Díky 

[citace="Sykous "]

Na mojí rezervaci už taky došlo. Měl jsem KTW - MCT. Online přes web změněno na PRG-MCT a SLL - PRG. Turkish mají u mě velké plus, že jsem nemusel nikam volat a vše jsem si mohl vyřešit online, včetně výberu časů odletů.

[/citace]

Zatím nijak, ale asi budu řešit přeletem. 

0 Citovat

Dobrý den vsem, mám 2 dotazy:

1) Pokud mi aplikace Turkish zobrazuje let Tashkent-VIE s přestupem v Istanbulu a na cestě Tashkent-Istanbul přepravce Uzbekistan Airways - je tento prestup garantovaný? 

2) opět v aplikaci jsem našel let Tashkent- Vie za 2 UZS a až do kroku zadání platby se cena nezměnila. Opravdu je takováto cena platná nebo je za tím něco jiného? 

Děkuji za odp. 


screenshot-2023-05-24-23-29-07-242-com-turkishairlines-mobile.jpg

0 Citovat

1. ano, samozrejme garantovany je

2. proc by nebyla platna? v tuto chvili je, ale vypada to na nejaky chybovy tarif, a tam je pak velka sance ze to za par dnu zrusi a penize vrati

1